پذیرش دانشجو در خاوران - مزاياي تحصيل در خاوران

یکی از معروفترین و پرکاربردترین ماژول هایی که برای استفاده از شبکه GSM به بازار عرضه شده است ماژول SIM900 تولید شرکت سیمکام می باشد. شما توسط این ماژول می توانید به تمامی امکانات شبکه GSM دسترسی داشته و در انواع طراحی ها از این ماژول استفاده نمایید. از طریق کنترل این ماژول می توانید در هر جای کره زمین که امواج موبایل موجود می باشد دستگاه های خود را کنترل و به تبادل اطلاعات بپردازید. این ماژول دارای قابلیت های اتصال به شبکه GPRS (اینترنت) ارسال و دریافت SMS و برقراری ارتباط صوتی میباشد.
امکانات بسیار زیاد این ماژول باعث گشته تا پیچیدگی زیادی در طراحی آن لحاظ شده و حتی با در نظرگرفتن تمامی موارد و تجربه چندین ساله شرکت سازنده، راه اندازی آن مشکل بوده و با کوچکترین اشتباه و یا اتصالی ناخواسته ماژول سوخته و از کار بیفتد.
وجود یک برد آموزشی با امکانات پیشرفته ، می تواند خطای سخت افزار را به صفر رسانده و علاوه بر صرفه جویی در زمان شما با جلوگیری از هرگونه صدمه ای به ماژول در هزینه ای که برای آموزش برنامه نویسی صرف می کنید صرفه جویی چشم گیری داشته باشید.

·         به منظور افزایش انعطاف و کارایی دستگاه، از برد راه انداز SIM908 در طراحی هسته اصلی این برد استفاده شده است. ملزومات اولیه راه اندازی ماژول SIM908 بر روی این برد کوچک وجود داشته و در آینده نه چندان دور که توانستید انواع برنامه های مختلف و متنوع را توسط این برد به مرحله اجرا بگذارید، می توانید بردهای بعدی خود را بر اساس همین برد راه انداز طراحی و به مرحله اجرا دربیاورید.

·         میکروکنترلری که بر روی این برد قرار گرفته است یکی از پرکاربردترین میکروکنترلرهای موجود در بازار با نام ATMEGA32A می باشد. بسیاری از کتاب های آموزشی موجود در کشور بر اساس این میکروکنترلر نوشته شده و همین امر باعث گشته تا در طراحی این دستگاه از این میکروکنترلر استفاده بنماییم.

·         به منظور افزایش کارایی و تکمیل شدن اینترفیس ارتباطی بین اپراتور و ماژول یک 2*16 LCD کاراکتری بر روی برد قرار گرفته که می توانید در بسیاری از موارد در برنامه نویسی های خود از آن استفاده کنید. در طراحی های حرفه ای و پیچیده وجود یک LCD می تواند کمک شایانی به هدایت اپراتور و کاهش خطای انسانی نماید.

·         وجود یک کیپد 4*4 بر روی برد این امکان را برای شما فراهم می سازد تا از طریق این قسمت فرامین و دستورات خود را به دستگاه انتقال دهید. انواع روش های راه اندازی کی پد از قبیل Pull-up و Pull-down در این برد لحاظ شده و شما به هر طریقی که نیاز داشته باشید می توانید برنامه خود را طراحی و اجرا نمایید.

·         وجود دو عدد رله به عنوان خروجی در این برد در نظر گرفته شده که می توانید توسط آنها انواع دستگاه های کوچک و بزرگ را کنترل نمایید. خاموش و روشن کردن و یا راه اندازی انواع دستگاه های مختلف از طریق SMS و یا GPRS یکی از مصارف ویژه ای بوده که به همین منظور این قسمت در طراحی برد لحاظ شده است.

·         چهار عدد ورودی شستی بصورت ترمینال بر روی برد این امکان را برای شما میسر می سازد تا انواع دستگاه های خبری را توسط این قسمت طراحی نمایید. با سیم کشی انواع میکرو سویچ ها و یا شستی ها به این بخش و تحریک آنها می توانید پیغامی را بصورت خودکار به هر نقطه ممکن ارسال نمایید. ساخت انواع دستگاه های اعلام خطر و هشدار دهنده توسط این ماژول باعث توسط همین بخش طراحی و اجرا می گردند.

 

امکانات اصلی به اختصار برای شما توضیح داده شد و دقیقاً طبق جرقه فکری که شامل انواع ایده های مختلف و انواع دستگاه ها هم اکنون در ذهن شما ایجاد شده است، از ترکیب تمامی این امکانات می توان انواع پروژه های صنعتی و کاربردی را طراحی و اجرا نمود. امکانات ویژه این برد فقط به منظور تحقق ایده های خلاق و نوآورانه شما به بازار عرضه شده و در صورتی می تواند مفید واقع شود که بتوانید انواع پروژه های خود را بر اساس آن به مرحله اجرا دربیاورید.
لازم به ذکر است به منظور افزایش کارایی دستگاه و صرفه جویی در زمان شما، انواع پروژه های متنوع و کاربردی توسط این برد ارائه می گردد.

 

 قابلیت های دستگاه:

 

·         ارسال اطلاعات هر دستگاه به سرعت و از راه دور

·         ارسال و دریافت اطلاعات از طریق  GPS, GPRS,GSM

·         برخورداری از ماژول پیشرفته  Sim908

·         رگولاتور ولتاژ سوئیچینگ LM2576 با جریان خروجی بالا و محدوده وسیع ولتاژ ورودی

·         اسلات سیم کارت استاندارد 5 پین بر روی برد

·         کانکتور SMA برای اتصال آنتن GSM

·         قابلیت كار كردن با تمامی اپراتورهای مخابراتی

·         راه اندازی و استفاده فوق العاده آسان

·         تحقق رویای دسترسی سریع آسان و ارزان به اطلاعات دستگاه های مستقر در مكان های بسیار دور از محل كار مشتریان

·         مجهز كردن دستگاه های الكترونیكی به یك موبایل هوشمند

·         تهیه ردیاب دستی

·         سرعت سنج های ماهواره ای

·         مسافت و تنظیم ساعت های بسیار دقیق

·         هماهنگ سازی زمان های عملكرد و دستگاه های توزیع شده در موقعیت های جغرافیایی مختلف

·         ساخت انواع دستگاه های رهیاب

·         جاسازی دستگاه های صنعتی جهت كشف موقعیت جغرافیایی آنها

·         ساخت ردیاب كودكان و سالمندان

·         استفاده در پروژه های دانش بنیان 

 

 

·         ماژول اورجینال SIM908 که خود این ماژول از دو قسمت GSM و GPS تشکیل شده است. بر روی همین ماژول 2 عدد سوکت ریز آنتن نیز وجود دارد.

 

 

 

خروجی کانکتور استاندارد آنتن GPS با کیفیت بالا با قابلیت انواع آنتن های اکتیو جهت ردیابی ماهواره های GPS

 

سوکت استاندارد سیم کارت. شما می توانید تمامی سیم کارت های استاندارد موجود در کشور را توسط این سوکت به ماژول متصل کند.